Dames 2 doet goede zaken in strijd tegen degradatie
We hadden een klein beetje last van opstartproblemen vandaag. Zelfs de bobs van voorgaande avond hadden last van nadorst en Jody was in zo’n diepe winterslaap beland dat ze door al haar drie wekkers heen is geslapen. Maar de cijfers & letters vermicelli in de soep had al voorspeld dat we gingen ‘w1nne’, dus het moest en zou goed komen zodra het beginsignaal eenmaal klonk.
Blijkbaar hadden we toch nog iets langer nodig om helemaal wakker te worden. De eerste gele kaart viel al na vier minuten spelen, maar pas na zes en een halve minuut viel het eerste doelpunt. Deze viel gelukkig aan de goede kant, en we kregen de smaak te pakken. Een snelle aanval, mooi vrijlopen op de cirkel door Lisette en Aniek en een afstandsschot van Elke zorgden ervoor dat we vier minuten later tegen een stand van 4-1 aankeken. Doordat we iets te laat in de verdediging waren, kregen we in één minuut twee gele kaarten en een penal tegen, maar Schalkhaar wist deze niet te verzilveren. Van de gespeelde uitwedstrijd hadden we onthouden dat Schalkhaar bezit over twee goede afstandsschutters. Door goed op hun schoten te anticiperen, kwamen zij amper aan scoren toe. De dreiging was weg uit hun spel en wij konden onze voorsprong vergroten. Door goede loopacties konden wij keer op keer de ruimtes in de verdediging van Schalkhaar vinden. Daarnaast kregen wij een penal mee en kwamen wij in overtal te staan. We gingen de rust in met een flinke voorsprong: 13-4.
Een goed begin is het halve werk, maar een goed begin is maar de helft. De tweede helft moesten we blijven vechten voor die bal, met overtuiging afronden, voor de 100%-kansen gaan en blijven praten in de verdediging. Maar coach Roesink moest zich voorbereiden op haar eigen wedstrijd, en toen het stil viel aan de kant viel het ook stil in het veld. In de verdediging werd er niet of slecht gepraat en Schalkhaar kwam dan ook vaker aan scoren toe dan in de eerste helft. Dat wil echter niet zeggen dat wij niet aan scoren toe kwamen, want dat kwamen we wel. Wij konden het verschil alleen niet verder uitbreiden dan elf doelpunten. En hoe groter het verschil, hoe dichter wij ons huidige doelpuntenverschil van -84 bij de nul konden brengen. Schalkhaar miste een penal, maar wist vervolgens wel via een break-out en nog een penal twee doelpunten bij te schrijven: 20-9. Door middel van goed uitgevoerde break-outs en een aantal goed uitgespeelde aanvallen konden wij iets verder uitlopen. Het eindsignaal klonk en het scorebord gaf een eindstand van 25-11 aan.
Door deze uitslag hebben wij hoogstwaarschijnlijk Schalkhaar en Zwolle onder ons kunnen plaatsen. Zeer belangrijk, want de twee laatste plekken zijn degradatiegevoelig. Wij hebben nu twee weken de tijd om ons voor te bereiden op onze volgende (belangrijke) wedstrijd. Zaterdagavond 8 februari spelen wij om 20.30 uur onze thuiswedstrijd tegen Zwolle 2. Voor ons speelt dames 1 een thuiswedstrijd, dus mocht je nog geen plannen hebben dan kan ik je aanbevelen om de datum in je agenda te noteren voor een leuk avondje Hooiberg! Zowel dames 1 als wij kunnen de steun van het publiek goed gebruiken. Tot dan!
Yvonne





