Raben koestert passie in Salland
Bij diverse Sallandse handbalclubs zijn momenteel trainers uit het Twentse actief. Bij Kwiek heeft Edwin Kippers de technische leiding. Nijverdaller Tonio van Rhee staat aan het roer bij Nieuw Heeten en bij Voorwaarts is Laurens Beld werkzaam. De handbalsters van Heeten werden vorig seizoen getraind door Haaksbergenaar Egon Floors. De bekendste Twentse trainer daarvan is echter ongetwijfeld Carolien Raben.
De uit Wierden afkomstige coach vervulde jarenlang een dubbelrol als speelster en trainster van Nieuw Heeten. Na omzwervingen bij clubs door heel Salland – Raalte, LHC en SDOL – verkaste ze drie jaar geleden naar Bentelo.
Na een jaar vrijaf begon het toch weer te kriebelen. De terugkeer als coach naar Salland stond voor de gedreven coach bij voorbaat vast: ,,Ik kon mijn werk in Nijmegen, een verhuizing en het volgen van een studie niet combineren. Als trainer heb ik een sabbatical genomen. Ik ben iemand die mijn hele ziel en zaligheid erin stopt. Dat eis ik van mijn speelsters ook. Het mag niet te vrijblijvend worden. De mentaliteit is in Salland meer ontwikkeld dan in Twente.”
Aanbiedingen van verenigingen uit Twente legde ze dan ook gedecideerd naast zich neer. ,,Ik werd gebeld door Twentse clubs en heb met enkele ook gesproken, maar ik miste iets. In Raalte en omgeving is er veel meer passie en kennis van het handbal. Het gaat er veel professioneler aan toe dan in Twente. Dat zie je in alle geledingen van de clubs. Van het bestuur tot de mensen in de jeugdopleiding. Iedereen wil zich sportief ontwikkelen. Iedereen wil vooruit. Die passie zie je bij speelsters ook. Ook de structuur in Salland is veel beter. Topclubs uit Twente zoals Bentelo en Olympia Hengelo zijn lang niet zo ver als bijvoorbeeld Kwiek en Dalfsen.”
Raben koos er begin dit jaar voor om haar trainersloopbaan voort te zetten bij Wesepe, een club die de laatste jaren aardig in de lift zit. De promovendus voert in de hoofdklasse na drie wedstrijden fier de ranglijst aan. Alle drie de duels, waaronder twee prestigieuze derby’s, werden gewonnen. Raben is in Wesepe helemaal in haar element: ,,We passen bij elkaar. Vaak zie je het bestuur alleen bij de contractbesprekingen. Bij Wesepe hebben we heel regelmatig contact. De speelsters van het eerste hebben tal van functies binnen de club. Speelsters tonen een grote betrokkenheid, pakken hun verantwoordelijkheid en delen mijn passie voor het handbal. Zij laten voortdurend merken dat ze beter willen worden. Dat spreekt me enorm aan.”
Raben mikt met haar team op een top drie klassering: ,,Ik ken nog niet alle clubs, maar een plaats bij de eerste drie moet er inzitten. De meiden willen ook met zijn allen vooruit. Dat is nou het mooie van het handballen in Salland.”





